Karşıyaka Boya Badana Fiyatları

karsiyaka boya badana fiyatlari (2)

Karşıyaka boya badana fiyatları evini yenilemek isteyen birçok kişi tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Boya ve badana fiyatları boyanın kalitesine, boyanacak renge, oda sayısına ve boyanacak alana kadar birçok farklı etkene bağlı kalarak değişiklik göstermektedir. Badana bir mekândaki duvarlara püskürtülmekte olan plastik bir boya anlamına gelmektedir. Boyada birçok farklı özellik aranmaktadır. Boya eğer nemli veya rutubetli bir yüzeye yapılacaksa mutlaka küflenme ihtimali göz önünde bulunmalıdır. Ayrıca bu duvarlar kolay bir şekilde kabarabilir. Tüm bu olasılıklar göz önünde bulundurularak kaliteli bir işlem yapılmalıdır.

Boya Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evimize yaptığımız bakımlar oldukça önemlidir. Evlerde kullanılan eşyalar ve renkler ev sahibinin kişiliğini yansıtmakta olan unsurlardır. Bu yüzden evdeki bakımları da aksatmamalıyız. Bir ortama girildiği zaman ilk dikkat çekilen şeylerden birisi duvardaki boya rengi ve boyanın kalitesi olmaktadır. Özellikle nemli şehirlerde küften koruyan ve kabarmaları engelleyen boyaların yapılması bu bağlamda oldukça önemli olacaktır. Boya seçerken kaliteli olanı seçmek ve kullanmak oldukça önemlidir. Yüzeye en uygun olan boya seçilmelidir. Ayrıca ortamı rahatlatıcı ve insan üzerinde iyi etkileri olan bir renk seçimi de konfor açısından son derece önem taşımaktadır. Boya seçerken tasarruf yaptığınızı sanabilirsiniz ancak bu durum ilerleyen zamanlarda oldukça pahalıya patlayabilir. Bu yüzden ucuz bir boya seçmek yerine kaliteli olanı seçmek ve boya ömrünü uzatmak önemlidir. Boya seçerken alınan ürünün TSE standartlarını uyup uyulmadığına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda ISO 9000 belgesinin olması da son derece önemlidir. Piyasada her kalitede boya ve astar bulunabilir. Ancak önemli olan en kaliteli boyayı seçip boya ömrünü oldukça uzatmaktır. Kalitesiz bir boya ve astar tercih ettiğiniz takdirde boyanın ömrü kısalır ve sürekli olarak yenilemeniz gerekebilir. Az bir fiyat için yapılan tasarruf ilerde çok daha pahalı fiyatlar doğurabilir.

Boya seçerken nelere dikkat edilmelidir sorusu evini veya ofisini boyatmak isteyenler tarafından sıkça merak edilmektedir. Boya seçerken dikkat edilecekler arasında yer alan bir diğer madde ise kartelalardaki renklerdir. Genelde kartelada yer alan renkler ile duvardaki renkler aynı olmamaktadır. Bu yüzden seçtiğiniz rengi küçük bir alanda deneyerek duvarda nasıl durduğunu kolay bir şekilde görebilirsiniz. Aksi takdirde karteladaki renk ile duvardaki rengin aynı duracağını düşünerek hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bir yüzeyde en güzel sonucu alabilmek için en kaliteli astar ve tineri kullanmak da son derece önemlidir. Duvarda boya yapılmadan önce yüzey temizliği yaptırılması ve zımparalanması da duvardaki boyanın görünümünü etkileyen unsurlar arasında yer alır.

Karşıyaka boyacı ustası olarak sizlere boya seçiminde yardımcı oluyoruz, ister boya sizden işçilik bizden; istersenizde boya ve işçilik bizden boya badana fiyatları veriyoruz.

karsiyaka boya badana fiyatlari (1)
karsiyaka boya badana fiyatlari (1)

Boyada Aranan Özellikler

Boyada aranan özellikler müşteriler tarafından oldukça önemlidir. Genellikle ev içerisine yapılan boyaların silinebilir olması kullanım kolaylığı ve hijyen açısından büyük önem taşımaktadır. Öncelikle boyada kapatıcılık çok önemlidir ve duvara uygulanan boyanın yüzeyi tam ve net bir şekilde kapatması istenmektedir. Boyanın fiziksel ve kimyasal etkilere dayanıklılığı da göz önünde bulundurulmalıdır. İzmir gibi nemli şehirlerde boyanın kabarmaması ve küflenmemesi için gereken önlemler boya yapılmadan önce alınmalıdır. Ayrıca boyanın güneş, yağmur, çamur ve rüzgar gibi doğal etkenlere de dayanıklı olması beklenmektedir. Aksi takdirde kalitesiz bir boya yapıldığı zaman ve doğal etkenlere dayanıklı olmadığı zaman yapılan boyanın ömrü oldukça kısa olacaktır ve sürekli yenilenmek isteyecektir. Boya seçerken dekoratif olmasına ve ortama uyum sağlayacak bir renkte olmasına da özen gösterilmektedir. Yapılan boyanın suya ve neme son derece dayanıklı olması kullanıcıların ilgisini çekmektedir.

Badana Çeşitleri

Badana çeşitleri oldukça fazladır. Siz de badana çeşitleri hakkında bilgi sahibi olarak kendinize en uygun badana çeşidini seçebilirsiniz. Öncelikle en sık tercih edilen badana çeşitlerinden birisi de kireç badanasıdır. Kireç badanası kirecin sulandırılması ve duvarın üzerinde bulunan ince sıvaya yedirilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Badana duvara yalnızca bir defa değil birden fazla kez de yapılabilir. Eğer bir duvara birden fazla kez badana yapılacaksa ilk katın oldukça sulu olması gerekmektedir. En son yapılacak olan badana ise koyu renkte olmalıdır ve duvara renk vermesi sağlanmalıdır. Badananın duvarda uzun süreli kalması istenilen durumlar arasında yer almaktadır. Eğer badananın uzun bir süre duvarda kalması isteniyorsa içerisine tuz ve şap ilave edilebilir. Günümüzde ise kireç badanası yerine tutkallı badanalar daha sık kullanılmaktadır. Tutkalın kolay bir şekilde yapışma ve tutunma özelliğinden dolayı sıkça kullanılmaktadır. Kireç badananın bir diğer adı ise halk arasında adi badana olarak bilinmektedir.

Mermer badana ise bir diğer badana çeşitleri arasında yer almaktadır. Mermer kirecinden yapılmış olan beyaz olarak ya da içine herhangi bir renk katılarak sıva üzerine iki ya da üç kat şeklinde sürülmektedir. Badana çeşitleri arasında yer almakta olan bir diğer çeşit ise plastik badanadır. Hazır olarak satılmakta olan plastik boyalar ile kolay bir şekilde plastik badana uygulaması yapılabilmektedir.

Boya Çeşitleri

Boya çeşitleri evini veya ofisini boyatacak kişilerin en çok araştırdığı konuların başında gelmektedir. Boyanın kalitesi kadar rengi ve çeşidi de önemlidir. Çoğu yerde özellikle kolay bir kullanım sağlaması açısından silinebilen ve kolay bir şekilde temizlenebilen boyalar tercih edilmektedir. Birçok farklı çeşitte boya türü bulunmaktadır. Evinizi veya boyatacağınız bir yeri boyatmadan önce kendinize en uygun boya çeşidini seçmelisiniz.

Su bazlı boya, boya çeşitleri arasında yer alan en dirençli boya olarak bilinmektedir. Kullanım ve konfor açısından en pratik olan boya türüdür. Doğal dış etkenlere karşı dayanıklılığı ile bilinmekte ve sıkça tercih edilmektedir. Bu boya türü çok kısa sürede kuruması ile birçok insanın ilgisini çekmeyi de başarmıştır. Kısa sürede kuruması sayesinde zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Eğer bir bez ile kolay bir şekilde temizlenebilen bir yüzey istiyorsanız siz de boyatacağınız alan için su bazlı boyayı tercih edebilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Plastik boya, boya çeşitleri arasında yer alan ve sıklıkla tercih edilmekte olan bir diğer boya çeşididir. Genellikle maliyetinin düşük olması sebebi ile müşteriler tarafından çokça tercih edilmekte olan bir boya türüdür. En çok iç cephede plastik boya kullanılmaktadır. Ancak dayanıklılığından bahsedecek olursak su bazlı boya kadar dayanıklı olmadığını belirtmemiz doğru olacaktır. Plastik boyaların uygulanması da oldukça kolay olduğu için sıkça tercih edilmektedir.

Yağlı boya, boya çeşitleri arasında yer alan yapışma ve tutunma oranı en yüksek boyadır. Bu boya duvar yüzeyini iyi bir şekilde korumaktadır. Aynı zamanda duvar yüzeyine göze hoş görünen bir parlaklık vermektedir. Bu nedenle iç cephede sıklıkla kullanılan bir boyadır. Su bazlı boya gibi yağlı boya yapılmış olan bir yüzeyi de temizlemek oldukça kolaydır. Kullanımı pratiktir. Eğer sizler de duvarınızda parlak ve temiz bir görüntü istiyorsanız kesinlikle yağlı boyayı tercih etmelisiniz.

İpeksi mat boya, boya çeşitleri arasında kusurları kapatan bir boya çeşidi olarak bilinmektedir. Çabuk kurur ve duvar yüzeyindeki leke ve kusurları oldukça iyi bir şekilde kapatır. Bu nedenle kusurlu ve lekeli duvarlarda tercih edilmektedir.

 

Karşıyaka boya badana fiyatları en uygun veren ve kaliteli işçilik sunan bir firmayız. Sizlerde ev, işyeri, ofis gibi mekanlarınızı boya badana yaptırmak istiyorsanız bizi tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir