İzmir Boyacı Fiyatları – Temiz İşçilik

izmir boyaci ustasi fiyatlari

İzmir boyacı fiyatları, İzmir’ de yaşamakta olan birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Evlerimizdeki veya iş yerlerimizdeki boyalar zaman geçtikçe eskimeye ve dökülmeye başlamaktadır. Hal böyle olunca da oldukça kötü bir görsel oluşturmaktadır ve o ortamda yaşayan insanları rahatsız etmeye başlamaktadır. Bu yüzden düzenli olarak boya ve bakım gereklidir. Kişisel bakımlarımızın dışında evimize veya iş yerlerimize yaptığımız bakımlar da kendi karakterimizi yansıtmaktadır. Evler, iş yerleri, okullar ve hastanelerde çeşit çeşit farklı renkler kullanılmaktadır. Her ortamda aynı renk kullanılmamalı ve boyada kullanılan renkler herhangi bir amaca yönelik olmalıdır. Her rengin insan psikolojisinde farklı ve önemli bir yeri vardır. Örneğin yemek yenecek mekanlarda genellikle kırmızı renk yoğun olmaktadır. Bilimsel araştırmalar ve veriler sayesinde kırmızı rengin insanları acıktırdığı ve iştah arttırdığı kanıtlanmıştır. Okullarda veya kütüphanelerde ise daha çok dikkat arttırıcı bir renk olan mavi renk kullanılmaktadır. İnsanların kendilerini sakin ve rahat hissetmelerini istedikleri ortamlarda ise genelde sarı renk kullanılmaktadır.

Evlerde genellikle beyaz ve krem rengi boyalar kullanılmaktadır. Ancak bir farklılık yaratarak herhangi bir odada kendi zevkinize göre farklı bir renk tercih edebilirsiniz. Örneğin kitap okuma odanız varsa burada size huzurlu hissettirecek ve dikkatinizi arttıracak olan sarı rengini veya turuncu rengini tercih edebilirsiniz. Ya da mutfakta iştah arttırıcı bir renk olan kırmızı rengi tercih edebilirsiniz. İzmir boyacı fiyatları boyanın türüne, kalitesine ve rengine göre farklılık göstermektedir. Yani ortalama veya net bir fiyat söylemek bu bağlamda aslında hiç de doğru olmayacaktır. Bu fiyat birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca boyanacak alana ve oda sayısına göre de farklılık gösterebilir.

 

boyadan önce
boyadan önce
boyadan sonra
boyadan sonra
boyadan sonra 2
boyadan sonra 2

İzmir Boya Badana Fiyatları – İç Cephe Boyası Nedir?

İç cephe boyası da belirli bir ömre sahip olan bir boyadır. Dünya üzerinde bulunan her şeyin belirli bir ömrü olduğu gibi iç cephe boyası da sonsuza kadar tazeliğini korumamaktadır. İç cephe boyası adından da anlaşıldığı üzere mekânların içerisinde yapılmakta olan boyalardır. Bu boyaların ömrü genellikle 5-7 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Zamanla duvarlarda kötü görüntüler oluşmaya başlayacak ve kavramalar kendini belli etmeye başlayacaktır. Bu nedenle böyle olaylar gerçekleşmeye başladığı zaman iç cephe boyası yapılması da kaçınılmaz olacaktır. Unutmamak gerekir ki bir mekânın sınırlarını oluşturan ve o mekânı diğer mekânlardan ayıran etken duvardır ve bir mekân için duvarın rengi son derece önem taşımaktadır.
Her mekânda her rengin rastgele bir şekilde kullanılması doğru değildir. Mekândaki renkler insan psikolojisindeki etkiye göre seçilmelidir ve insanlara hitap ederek onları rahat ve huzurlu hissettirmelidir. Birçok boya çeşidi bulunmaktadır. Eğer silinebilen bir boya yapıldıysa duvarlar mutlaka düzenli olarak temizlenmelidir. Aksi takdirde iç cephe boyasının kısa olan ömrü duvarlar silinmediği takdirde daha da kısalacaktır. Boya öncesinde yapılacak olan kaliteli bir astar da en az boyanın kalitesi kadar önem taşımakta olan bir unsurdur. Sürenin uzunluğunu veya kısalığını astar ve boya kalitesi belirlemektedir. Boyanın kolay solması, çıkması veya dökülmesi iç cephe ömrünü oldukça kısaltmaktadır. Bu nedenle kalitesiz bir boya kullanıp daha sık boya yaptırmak yerine kaliteli bir boya yaptırıp uzun bir süre sıkıntısız bir şekilde o boyayı kullanmak daha önemlidir. Evlerde genellikle silinebilecek boyalar yaptırılmaktadır. Kullanım pratikliği ve hijyen açısından silinebilir duvarlar son derece önemlidir. Boya kalitesi ortamdan ortama göre değişmektedir. Boya yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Örneğin nemli ve rutubetli şehirlerde boya yapmadan önce duvarlarda küf önleyici kullanmak da boyanın ömrü ve kalitesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Aksi takdirde çok kısa bir süre içerisinde duvarlarda kabarmalar meydana gelebilir ve yapılan boya sürekli olarak kısa periyotlar ile yenileme gerektirebilir.

Dış Cephe Boyası Nedir?

Dış cephe boyası adından da anlaşıldığı üzere mekânların dış cephelerine yapılmakta olan boyalardır. Dış cepheye yapılan boyalar iç cepheye yapılan boyalara göre daha çabuk hasar görmektedir. Çünkü dış cepheyi yağmur, kar ve rüzgâr gibi doğal etkenler de etkilemektedir. Bu yüzden dış cepheye yapılacak olan bir boyada kaliteli bir boya seçmek son derece önem taşımaktadır. Ayrıca güneş de dış cephe boyasını oldukça fazla etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Fazla güneş almakta olan bir mekânın dışındaki boya çok kolay bir şekilde solabilir ve eski canlılığını yitirebilir.
Dış cephe boyası ortalama olarak 2-4 yıl arasında yenilenmelidir. Yağışlar dış cephe boyasını fazla etkileyen unsurlardandır. Bu nedenle Karadeniz Bölgesi gibi fazla yağışlı olan bölgede yaşayan insanlar dış cephe boyalarını 2 yılda bir yenilemektedirler. Dış cephe boyasında çatlaklar ve dökülüp kırılmalar başladığı zaman boya yenilenmelidir. Boya ömrünün daha da uzun olmasını istiyorsanız yağışın az olduğu güneşin ise fazla olmadığı bahar aylarında dış cephe boyanızı kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Boya yenileme sıklığını yukarıda da saydığımız gibi birçok etken etkilemektedir. Bu nedenle bölgeden bölgeye ve mekândan mekana göre boya yenileme sıklığı değişiklik göstermektedir.

Doğru Bir Boya Uygulaması İçin Yüzey Nasıl Olmalıdır?

Doğru bir boya uygulaması için yüzey nasıl olmalıdır sorusu evini veya dükkânını boyatmak isteyenler tarafından oldukça fazla merak edilen soruların başında gelmektedir. Öncelikle bir yeri boyatmak istiyorsak genelde o duvarlarda dökülmeler, kırılmalar ve çatlamalar başlamıştır. Bu yüzden boyaya başlamadan önce duvar eski boyadan tamamı ile temizlenmeli ve boyaya hazır hale getirilmelidir. Duvarlarda çatlaklar bulunuyorsa bu çatlaklar kapatılmalıdır ve duvar mutlaka zımparalanmalıdır. Aksi takdirde çatlak bir duvarın üzerine boya yapmak oldukça sağlıksız olacaktır. Boyadan önce astar yapılması da en az boyanın kalitesi kadar önemli bir unsurdur. Nemli ve rutubetli bir duvara boya yapılacak ise gereken önlemler alınmalıdır. Aksi takdirde duvarda küflenmeler sonucu kabarmalar meydana gelecektir. Bu durum da hoş bir görüntü oluşturmayacağı için çok kısa bir süre içerisinde tekrar boyatmanız gerekebilir. Tüketilecek boya miktarı ise tavanlara ve duvarlara göre farklı şekilde hesaplanmaktadır. Boyanın duvara daha iyi bir şekilde tutunması için astar uygulanmaktadır. Eğer gereğinden kalın bir boya tabakası kullanılırsa yeni boyanmış olan duvarlarda bile çok kısa bir sürede çatlaklar meydana gelecektir. Bu yüzden gereken boya miktarı tam olarak hesaplanmalıdır ve gereğinden fazla boya kullanılmamalıdır. Boya yapılırken yapılmakta olan bir diğer hata ise kartelalardan renk seçmektedir.
Kartelalardan seçilen renk ile duvardaki renk hiçbir zaman aynı renk olmayacaktır. Bu yüzden beklentinizi karteladaki renge göre belirlemek yanlış olacaktır. Renk seçimi yaparken kutu içerisindeki renge bakmak daha doğru tercihler oluşturacaktır. Yüzey temizliği iyi yapılmadığı takdirde boyalarda kabarmalar meydana gelecektir. Boyanın kaliteli olması ve iyi bir sonuç vermesi için eski yüzeydeki kir ve boya kalıntıları güzel bir şekilde temizlenmelidir ve duvar zımparalanmalıdır. Aksi takdirde yeni yapılmış olan bir boya bile duvarı oldukça kötü gösterebilir ve kabarmalar meydana gelebilir. Bu nedenle boyanın renginden ve kalitesinden önce bu gibi durumlara dikkat etmek daha doğru olacaktır.

 

İzmir Boyacı Fiyatları – Temiz İşçilik” yazısında 57 düşünce

  • Nur Ermiş diyor ki:

   Uygun fiyata İzmirde Evinizi Ofisinizi Boyattırabilirrisiniz Gayet Güzel ve temiz Bir İşçilik Sunuyorlar Tavsiye ederim

   • Azat diyor ki:

    Ben yağlı boya hizmeti aldım ve beğendim işinde uzman bir ekip ve tecrübeli en kısa zamanda boya işini yapıyorlar bunun için izmir Boyacılığa çok teşekürler.

 1. Serhat diyor ki:

  İzmir boya badana fiyatları en uygun veren ve kaliteli işçilik sunan bir firmayız. Sizlerde ev, işyeri, ofis gibi mekanlarınızı boya badana yaptırmak istiyorsanız bizi tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 2. Emre turan diyor ki:

  Boya badana hakkında baya bilgi sahibi oldum harika bir açıklama olmuş ne zamandır boya badana için uygun fiyata güvenilir bir yer arıyordum inş arayacağım sizi

  • Azat diyor ki:

   Evimin dış cephesini hem boya hemde badana yaptırdım ve temiz bir işçilik aldım ve kaliteli hizmetlerden birisi bunun için izmir Boyacılığa çok teşekürler.

 3. Battal36 diyor ki:

  izmir de iyi ve kaliteli hizmet veren boyacı firmaları var,bulunduğum bölge mavişehir bölgesi olduğundan dış cephelerin boyası çok önem arz etmektedir..

 4. Gani diyor ki:

  Çok iyi hizmet herkese tavsiye edrrim mutişem hizmet kalite 10 numra işçiler 10 numra fiyatlar çok ama çol uygun herkese tavsite edrrim

 5. kadir diyor ki:

  işçilik çok iyi boya çok güzel eskiden boyattığımız bir süre sonra çıkmıştı ama bu çok kaliteli görünüyor fiyatta uygundu çok beğendik

 6. Mustafa akar diyor ki:

  GEÇENLERDE YAĞLI BOYA ALMIŞTIM ÇOK MEMNUN KALDIM SİZEDE TAVSİYE EDERİM AYRICA FİYATI ÇOK UYGUN GÜLER YÜZLÜ İNSANLAR BANA YAĞLI BOYADAN DAHA ÇOK ŞEY KAZANDIRDI EN YAKIN ZAMAN DA TEKRAR GELMEYI DÜŞÜNÜYORUM

 7. Serhat diyor ki:

  Boya badana hakkında baya bilgi sahibi oldum harika bir açıklama olmuş ne zamandır boya badana için uygun fiyata güvenilir bir yer arıyordum inş arayacağım sizi

 8. Erdem Bahar diyor ki:

  GEÇENLERDE YAĞLI BOYA ALMIŞTIM ÇOK MEMNUN KALDIM SİZEDE TAVSİYE EDERİM AYRICA FİYATI ÇOK UYGUN GÜLER YÜZLÜ İNSANLAR BANA YAĞLI BOYADAN DAHA ÇOK ŞEY KAZANDIRDI EN YAKIN ZAMAN DA TEKRAR GELMEYI DÜŞÜNÜYORUM

 9. Harun T diyor ki:

  Boya badana hakkında baya bilgi sahibi oldum harika bir açıklama olmuş ne zamandır boya badana için uygun fiyata güvenilir bir yer arıyordum inş arayacağım sizi

 10. Hacı enes diyor ki:

  İzmir boyama fiyatları çok Uygun elamanlar profesyonel bir şekilde çalışıyor güler yüzleri ayrı bir samimlik tercih ederim

 11. Umutcan diyor ki:

  Gerçekten harika kaliteli ve çok uygun fiyatlı şiddetle tavsiye ediyorum kafanızda hiç bir soru işareti olmasın gönül rahatlıyla alabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir