Bayraklı Boyacı – Boya Badana İşlemleri

bayrakli-boyaci

Ev Boyama İşlemleri İçin Badanacı Bulmak

Bayraklı boya badana işlemleri için bize ulaşabilirsiniz. Yaşamımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz evlerimizin bakımını ve gerekli yeniliklerini yapmak gereklidir. Ancak bazı zamanlar bu yenilikleri yapmak oldukça zahmetli ve maliyetli olabilmektedir. Özellikle evlerimizin dekorasyonunda en önemli kısım olan boya badana için uygun ve uzman bir badanacı bulmak hayati bir önem taşıyabilmektedir. Evinizde doğru dekorasyon hareketleri ve kaliteli bir boya badana işlemi için alanında uzman bir badanacı bulmak üzere en doğru adres internet olacaktır. Sizlere ev boyama işlemleri için kaliteli badanacıyı nasıl bulmanız gerektiği hakkında bir yazı hazırladık.

İyi badanacı iyi evler yaratır, düzeltilen oluşturulan her evde mutlulukları oluşturur. Mutlu evler için her zaman iyi insanlarla karşılaşmalısınız. Bu iyi insanları seçmek için kendi yapınızı oluşturmalı, kendi sorularınızı tanıştığınız ustalara yöneltmelisiniz.

Sorunsuz Ev Boyama Hizmetini Nasıl Alırım ?

Bayraklı ‘ da ev boyama işlemlerinde kafalarda oluşan en büyük soru, yapılacak işin ne kadar kaliteli olamasıdır. Bundan dolayı boya işlemi ile sizleri memnun edebilecek vedüzgün malzemeler ile çalışarak uzun ömürlü boya badana sunan bir badanacı bulmak çok önemlidir. Aynı zamanda doğru badanacı ile evinizin dekorasyonunu hayal ettiğiniz gibi düzenleyebilir ve doğru hamleler ile evinize yeni bir soluk getirebilmeniz mümkün. Boya işlemlerine başlanmadan önce ise keşif yapılarak evin hangi taraflarının boyanması gerektiğinin belirlenmesi boyama işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için gereklidir.

Doğru Badanacı Nasıl Bulunur ?

Hayal ettiğiniz ev tasarımız için kaliteli bir badanacı bulmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Peki doğru badanacı nasıl bulunur ? Bunun için teknolojinin bize sağladığı en büyük kolaylık olan interneti kullanmak işleri bir hayli kolaylaştıracaktır. İnternet üzerinde bir çok boyacı ustası bulabilirsiniz ve bulduğunuz badanacılar arasından istediğinizi seçebilmektesiniz. Aynı zamanda ustaların daha önceden yaptığı işleri ve evleri görebilirsiniz. İnterneti sadece badanacı bulmak için değil, örnek olarak ev dekorasyonlarını inceleyerek hayalinizde tasarladığınız ev dekorasyonu için yeni fikirler edinebilmektesiniz. Bu zamanda ise badanacı ile kurduğunuz iletişim oldukça önemlidir. İsteklerinizi kolaylıkla anlatabilmeniz ve istediğiniz değişiklikleri badanacı ile paylaşabilmek evinizin dekorasyonunu daha da güzel bir hale getirebilir.

Evi güzelleştiren, hayal edilen noktaya getiren iyi ustadır. Ustanın kalitelisi ve iyiside bu mana da belli olur. Profesyonel davranan ve işini bilerek hareket eden ustaların varlığı üstesinden gelinebilir. Burada kötü ustaya denk gelmek sizi üzebilir. Bunun için iyi ustalar ile iletişim kurmalı, sağlam ve güvenilir kişiler veya markalar ile evinizi güzelleştirmelisiniz. Düzgün ve etkili bir şekilde boya badana bu şekilde yaptırılabilir. İster fildişi rengi ile boyatın evinizi ister gri renk tonları ile güzelleştirin. Hepsi için en doğru yol kesinlikle sizi memnun edecek kişiler ile çalışmanız olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle ev boyama işlemleri için badanacı bulurken karşılaşabileceğiniz sorunları ve bu sorunları nasıl çözmeniz gerektiği hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Aklınızda olan tüm soru işaretlerini ve ev boyama fiyatları hakkında bilgi almak ve uzman ekibimiz ile görüşmek için bizlere iletişim sayfasından yazabilirsiniz.

Bir işi yapmaya karar vermek o tamamlamanın yarısıdır demektir. Sözünü elbette hepimiz duymuşuzdur. Sanırım bu söz boya badana yaptırmaya karar vermemiz için de geçerli olacaktır. Evimizi, ofislerimizi boya badana yaptırmaya karar vermek bizi bazen çok korkutabilmektedir. Duvarlar için renk seçimi, boya ustası seçimi, boya çeşidine karar vermek, mobilyalara uyum sağlamasını önemsemek, temizlik gibi birçok faktör sizeçok sıkıcı gibi gelebilir. Yalnız bu işlemleri adım adım yapmak en kolay yoldur. Özellikle gerekli araştırmalarınız doğrultusunda duvar boyası çeşidinizi belirlemeli daha sonra duvar boyası rengine karar vermeniz gerekmektedir. Özellikle her zaman önce renkleri düşünsek de önceliğimizi duvar boyası çeşitleriniz araştırmaya ayırmalıyız.

Duvar Boyası Çeşitleri

Birçok duvar boyası çeşidi vardır. Bunun için internet üzerinden , boya ustanızdan veya boya satan yerlerden yardım alabilirsiniz. Bizlerde sizler için duvar boyası çeşitleri hakkında bilgilerimizi paylaştık.

Plastik Boyalar

Plastik boyalar su ile inceltilen (su bazlı) silinebilme özellikleri olmayan boyalardır. Bu boyaların silikon katkılı olanlarına silikonlu plastik denir. Silikon, boyaların yapışma özelliğini arttırmaktadır, çatlama ve kabarmaya karşı korur, boyanın esnek olmasını sağlar. Fakat silinebilme özelliği olmaz. Yani silikonlu plastik boyalar silinemez.
Çeşitli markaların plastik boyaları: Dyo Dyoplast, Dyo Beşyıldız, Marshall Export Mat, Polisan Primera (silikonlu plastik), Polisan Natura Mat Plast.

Su Bazlı Boyalar

Su bazlı silinebilen boyalar, su ile inceltilebilen silikonlu veya akrilik içerikli olan mat, yarı mat veya ipek mat görünümlü boyalardır.
İpek mat ve yarı mat görünümlü boyalar ise çok daha iyi silinebilme özelliğine sahiptir. Mat boyalar ise çok iyi silinebilen boyalar değildir.
Çeşitli markaların su bazlı tam silinebilir boyaları: Dyo Nano İpek mat, Dyo Teknoplast, Dyo Dyojen, Polisan Elegans, Polisan Natura İpek, Filli Boya Alpina Tek, Filli Boya Alpina Silan, Permolit İpek mat,Marshall Fashion, Marhall Mumlu Mat, Marshall Özel Mat, Marshall Hijyen

Yağlı Boyalar

Hangi marka olursa olsun mükemmel silinebilme özelliğe sahip olan boyalardır. Çünkü duvara nefes aldırmadığından ve uygulaması su bazlı boyalara göre daha zor olduğundan günümüzde çok fazla tercih edilmemektedirler. Ayrıca uygulama sonrası boya kokusu birkaç gün çıkmaz.
Çeşitli markaların sentetik yarı mat boya türleri : Marshall Pastel Yarı mat, Dyo Dyoten Classic, Polisan Matrix Yarı mat.

Duvar Boyası Çeşidini Belirlerken Uyarılar

  • Gerçek silinebilen özelliği sahip duvar boyaları su bazlı yarı mat, su bazlı saten ve sentetik boyalardır.
  • Üzerlerinde silikonlu ve silinebilen yazan her boya tam silinebilme özelliğine sahip değildir.
  • Silinebilen boyalar uygulamadan 1 ay sonra tam olarak silinebilir.
  • Plastik (Su bazlı silinemez) boya üzerine su bazlı silinebilen boya yapılacaksa astar uygulaması yapmak çatlama ve kabarmalara engel olur ve daha iyi yapışmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir